Jurga Lago. Dirbam, skubam, lekiam. Gyvenimas teka greičiau, nei bet kada

2021-08-26444 min

Jurga Lago. Dirbam, skubam, lekiam. Gyvenimas teka greičiau, nei bet kada

 

O kai susitinku savo garbaus amžiaus anytą Ispanijoje, kartais ji įgarsina viską geriau, nei šimtai valdiškų analitikų:
.
Jūsų kartoms mokesčiai susitrigubino, o pensijos – nuo 70 metų.
Vaikai į mokyklas išeina dar kūdikiai, o universitetus baigia kvailesni, nei anksčiau elementariai skaityti nemokėję žvejai kaimuose.
Jūsų gerovei statyti reikia 1000 kartų daugiau valdininkų, o mūsų miestelius ir miestus valdė vos keli žmonės. Juos gerbdavom, perrinkdavom po daugybę kadencijų kartais.
Daktarai vaikščiodavo po namus net miestuose – Ispanijos medicinos sistema buvo viena geriausių pasaulyje.
Šeimose augo po 4 vaikus – aš dirbau namuose: prižiūrėjau buitį, ramiai gaminau maistą. Man padėjo mano mama, kurią vėliau tyliai ir laimingai nukaršinau. Vyras dirbo ir niekada nenorėjau jūsų “lygybių” – kad mane kas išfeministintų iš namų valstybei mokesčių kalti! Turėjau savo verslą (anyta siuvo užuolaidas ir turėjo net 4 parduotuves) vienu metu, bet atsisakiau. Kam man? Darbštus vyras anuomet puikiai išlaikydavo 6 asmenų šeimą.
🙂
O jūs dirbkit. Kol nesuprasit, kad savo mokesčiais kuriate sau pragarą, auginat drakoną, tol ir bus bėda. Ne ten žiūrit. Ne tą matot. Mokesčiai turi nesiekti 15 – 20 % žmogaus pajamų.
.
“Jei atidžiai įsiklausytumėte, išgirstumėt, kaip tyliai šiandien dega jūsų pinigai.” (cituoju Dominykas Vanhara). Tik jis dar rašė “prie konservatorių”, aš tai manau, kad prie visų mūsų politikų ir valdžių. Neveltui ispanai juokauja, kad III pasaulinis karas kils tarp nesvietiškai išaugusio valstybinio sektoriaus (ir jų draugelių), bei tas gaujas išlaikančio smulkaus ir vidutinio verslo, ir žmonių.
Kai visus užknis, valdininkų dirbtinis žmonių skaldymas nebenukreips akių nuo esmės. Nuo pinigų. Kurie ir yra mūsų energija.
🙂
Va, ar skaitėte? O jeigu skaitėte – ar manote, kad apsimoka dirbti, mokėti mokesčius, būti sąžiningais? 👇

https://www.vz.lt/paslaugos/2021/08/24/pagalbos-verslui-fondas-i-du-vilniausviesbucius-investuoja-273-mln-eur

Nuotraukoje – 1950 m. Montrealis. “Laisvė”, kai valstybė nevaidino motinos, žmonės mokėjo dešimtis kartų mažesnius mokesčius. Riziką prisiimdavo sau, gyvenimas buvo pavojingesnis, bet aistringas ir ore tvyrantis sąžiningos konkurencijos jausmas leido gyventi kuriant. Taip atrodė kapitalizmas. Šiandien – jo nė kvapo – gyvename sistemoje, kurią nž kaip įvardinti. Partokratinė oligarchija gal. Partijų mafija & co.

 

Facebook\\\\\\\'o komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Mes

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.

Facebook\\\\\\\'o komentarai