Prancūziškas ir lietuviškas alsavimas

2021-08-13646 min
Facebook nuotr.

Mūsų išmanioji valdžia, bėgiodama paskui savo piliečius su eksperimentinio marmalo švirkštais, vis bando teisintis, kad mes, neva, tokie ne vieni. Va, žiūrėk, jau ir Prancūzijoje įvedami galimybių pasai…
Šiuo metu esu Prancūzijoje, todėl galiu tiksliau nupasakoti, kas čia vyksta.
Pirmiausia, šioje šalyje jau beveik mėnesį net 150 miestų vyksta masiniai protestai prieš tą prievartinį marmalo brukimą. Šimtai tūkstančių žmonių, išėję į gatves, reikalauja atšaukti sveikatos pasų diegimą. Mitinguose netrūksta ir susirėmimų su policija ir plakatų su „hate speech“ ir „budulių“ ir „neišsilavinusių“. Tuo pačiu netrūksta ir gydytojų, mokytojų ir tikrosios inteligentijos atstovų. Netrūksta ir policininkų, perėjusių į protestuotojų pusę. Žmonės šiuo klausimu kaip niekada vieningi, nežiūrint socialinio statuso skirtumų. Ir kas svarbiausia – niekur nesigirdi tokių išvedžiojimų, kad šiuos mitingus organizuoja koks nors Kremlius ar ateiviai iš Marso. Čia visi – tiek valdžia, tiek eiliniai žmonės – žino, kad protesto mitingas yra vienas iš demokratinės valstybės atributų.
Tuo tarpu ką šiuo klausimu dabar matau Lietuvoje? Ogi matau vadžioje sėdintį vaikų darželį, dėl vienintelio mitingo iš baimės prikrovusį pilnus „pampersus“, negirdintį net pusės savo tautos dalies (prieš prievartinį vakcinavimą pasisako apie 50 proc Lietuvos gyventojų), nesusivokiantį, kad politika – tai visų pirma bendravimas su tauta. Nesvarbu, kokia ta tauta bebūtų….. Matau valdžioje sėdinčius nebrendylas, kurios tą pačią sekundę praranda pusiausvyrą, jei tik negali atsiremti į nuvalkiotus lozungus a la „kaltas Kremlius“ ar „kaltos hibridinės atakos“.
Toliau -apie Prancūziją.
Šioje šalyje, nepaisant protestų ir mitingų, prieš keletą dienų jau įsigaliojo sveikatos pasai. Be jų negalima įeiti į kavines, restoranus, didžiuosius prekybos centrus, taip pat negalima keliauti tarpmiestiniu transportu.
Įdomu ir tai, kad tų pasų kol kas nelabai kas prašo. Vaikštome po kavines, po didžiąsias parduotuves – ir nieko. Matau, kad prie įėjimo kažkas tuos pasus rodo, kažkas nerodo. Žodžiu, akivaizdu, kad prancūzai ant vyriausybės sprendimų tiesiog „dėjo“.
Tiesa, Monako teritorijoje kiek kitaip. Čia privalomas net kaukių dėvėjimas lauke, esant 30 laipsnių karščiui. Bet apie tai daug nerašysiu, nes bijau, kad mūsų Premjerė nesugalvotų pasekti Monako pavyzdžiu vien tam, kad Monako gyventojai nesijaustų kvailiais. Nes taip sugalvoti ji kartais mėgsta.
Žodžiu, kad ir kaip Prancūzijos valdžia stengiasi savo žmones „užfarširuoti“ eksperimentiniu marmalu, žmonės nepasiduoda. Kas mitinguoja gatvėse, kas tiesiog sako „eikite jūs velniop su savo gąsdinimais“ ir dirba toliau, taip, kaip buvo įpratę dirbti.
Prancūzija kol kas alsuoja laisve. Ir tai labai gera jausti.
O kuo alsuoja Lietuva? Na, FB‘as alsuoja visokiais rėmeliais. Valdantieji alsuoja baime, infantilumu ir su „pampersiniu kvapu“ persipinančia puikybe. Tauta, deja, alsuoja didžiuliu susipriešinimu. O mano prisiminimai alsuoja senelių ir istorijos mokytojų pasakojimais apie nacizmą, kuris prasidėjo tada, kai žydams buvo uždrausta sėdėti parke ant suolelio.
Tuo tarpu realybė alsuoja dar vienu dėsniu: „kaip šauksi taip atsilieps“. Pradėkime nuo to, kad „dvaro influenceriai“ siūlė su valdžios sprendimais nesutinkančius ir nenorinčius sėstis ant adatos žmones gaudyti, kaip šunis, ir priverstinai juos badyti. O valdžios atstovai seilėjosi iš malonumo tai girdėdami.. Na, prisiseilėjote, gerbiamieji….aidas atsišaukė. Dabar tenka uostyti savo pampersų turinio kvapą ir beviltiškai ieškoti kaltų….
O Prancūzija vis dar alsuoja laisve ir demokratija… kad ir kaip valdžia norėtų ją išklibinti.

Jolanta Blažytė,

Facebook\\\\\\\'o komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mes

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.

Facebook\\\\\\\'o komentarai