V.Mackevičiaus variacijos laiko tema

Dramatically visualize customer directed convergence without revolutionary ROI. Efficiently unleash cross-media information without value.
2018-01-0969/10030717 min
Overall Score
Rating Overview
Technology
100%
Design
76%
Usability
33%
Rating Summary
Collaboratively administrate empowered markets via plug-and-play robust networks. Dynamically procrastinate B2C users after installed base visualize customer benefits.

Tapybos ir grafikos darbais visame pasaulyje garsėjantis menininkas Vladimiras Mackevičius savo kūrybos gerbėjus pakvietė į sostinės galeriją TSEKH, kur atidaryta jo personalinė paroda „Laisvas žmogus“. Šįkart menininkas prabilo ready-made – gatavų daiktų kalba, kai fabrikinės gamybos daiktams ar jų junginiams suteikiamas meno kūrinio statusas. Išvysti naujos menininko kūrybinės pusės susirinko ir gausus būrys žinomų meno pasaulio atstovų.

Image may contain: 4 people, hat

– Mane įkvepia nemažai šiuo metu mano gyvenime esančių dalykų. Jausmai mylimam žmogui, globalizacija, kultūrų skirtumai bei kitokios kultūros išraiškos. Kartais pakanka suvokti, kad turiu tiesiog nuostabią galimybę kurti, pasitelkdamas kūrybą suvienyti žmones, perduoti jiems daug pozityvių emocijų, ypač kai pasaulyje kupina negatyvo. Įkvėpimas – gebėjimas pastebėti, pagauti ir išnagrinėti mintį, leisti mintims skraidyti: panašiai kaip muzikantai per „Jam session“. Įkvepia žinojimas, kad galiu sukurti labai daug. Kūrinio apmatai prasideda nuo idėjos ar minties užfiksavimo eskizų knygelėje, kuri yra visada su manimi. Nesvarbu, kokia tai mintis: žodžiai ar vaizdai. Fiksuoju viską. Neeikvodamas energijos idėjai išsaugoti galvoje, leidžiu protui (kartu su kitais žinomais  ir nematomais organais: jutimo, uoslės, regos bei sielos, intuityvumo) sugeneruoti dar daugiau man aktualių, o kartais ir spontaniškų idėjų. Minčių, kuriomis aš noriu dalytis su pasauliu per kūrybą.

Pasak V.Mackevičiaus, jis stengiasi kalbėti ne apie meną, veikiau, menu, o kūryba gilinasi į laiko, prioritetų ir vartojimo temas, į tai, kuo gyvena šiuolaikinis žmogus ir gyvenimo duoto laiko prasmingumą bei svarbą. Pristatydamas parodą menininkas sakė: „Vertėtų akcentuoti laiko buhalterijos svarbą šiuolaikiškumo kontekste. Paroda tarsi skatina žmogų daugiau analizuoti savo laiką, veiksmus, planus ir elgtis su laiku kuo tinkamiau kiekvieną minutę. Mums duotas laikas nėra begalinis, kiekvienam skirtas laikas yra ribotas, todėl reikia jį išnaudoti kiek įmanoma produktyviau, tikslingiau, surandant savo asmenybę, tapatybę, savirealizaciją, kartu ir savęs tobulinimą. Laikas – tai raktas, kuriuo mes turėtume atrakinti naujus horizontus savo asmenybės viduje ir atrasti naujus gyvenimo tonus išoriniame pasaulyje.

Image may contain: 1 person, shoes, sky and outdoor

Dažnai tuo raktu mes užsirakiname, švaistydami savo laiką veltui. Gilinamės į skaitmeninės erdvės bedugnę, nemokame atskirti naudingos informacijos nuo šlamšto. Valandos socialiniuose tinkluose, stebint mums nepažįstamus kitus žmones, neretai svajojant būti panašiais į juos. Skaitmena niekada nesuteiks Meilės jausmo, laisvės mylėti. Apskritai, skaitmeniniame pasaulyje su jausmais yra sudėtinga“.

Image may contain: one or more people, people standing, sky and outdoor
Meno objektai parodoje eksponuojami nestandartiniu būdu: pagrindinis objektas „Laisvas Žmogus“ tarsi pateko į erdvę – savotišką žaidimą. V.Mackevičius intriguoja, kad vienas objektas yra kiek pasislėpęs, todėl parodos lankytojus skatina pasinerti į savotišką avantiūrą ir jį surasti.

Darbai: 

Image may contain: 1 person

Image may contain: one or more people and drawing

Image may contain: 1 person

Image may contain: drawing

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: drawing

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: one or more people and people sitting

No photo description available.

Image may contain: indoor

Image may contain: drawing

No photo description available.

No photo description available.

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: drink and food

Image may contain: indoor

 

Facebook\\\\\\\'o komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rytis

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.

Facebook\\\\\\\'o komentarai