Vyriausybė užsimojo dalį žmonių skiepyti prievarta

2021-08-25235 min

Vyriausybė užsimojo dalį žmonių skiepyti prievarta

 

2021 rugpjūčio 25 20:16:37

 

Projekte, kuriam pritarė Vyriausybė, siūloma Seimui svarstyti 127 teisės aktų projektų paketus, iš kurių Seimui jau pateikta 40 įstatymų projektų paketų, 87 įstatymų projektų paketus dar planuojama parengti ir pateikti Seimui svarstyti.

Kaip jau įprasta, Seimo rudens sesijai Vyriausybė teikia ir projektus, susijusius su valstybės ir savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų patvirtinimu.

SAM rudens sesijoje siūlo nustatyti tam tikrų profesijų darbuotojams privalomą vakcinaciją nuo užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas.

Taip pat SAM siekia nustatyti, kad darbuotojų, kurie turi privalomai profilaktiškai testuotis dėl COVID-19, testavimą apmokėtų darbdavys arba pats darbuotojas, o ne valstybė. Tačiau su tuo kategoriškai nesutinka profsąjungos.

„Rizikuojame, kad darbdavio prievolė rūpintis sauga darbo vietoje bus perkelta ant darbuotojų pečių. Palaipsniui toks ydingas precedentas galimai privestų prie suprastėjusių darbo saugos standartų ir pavojingų incidentų darbo vietose dažnėjimo“, – pabrėžia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Tarp SAM siūlymų yra ir projektas, kuriuo siekiama nustatyti, kad ligos socialinio draudimo išmoka dėl užsikrėtimo užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, nebūtų mokama asmeniui, kuris nuo užkrečiamosios ligos nėra paskiepytas. Išimtys būtų taikomos tais atvejais, kai asmuo nepasiskiepijęs dėl medicininių priežasčių persirgo minėta liga ar jam neužtikrintas vakcinos prieinamumas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasiūlė nustatyti, kad visų Lietuvoje registruojamų juridinių asmenų pavadinimai gali būti sudaromi užsienio kalba lotynų kalbos abėcėlės raidėmis, o Finansų ministerija – peržiūrėti mokestiniuose įstatymuose numatytas neterminuotas lengvatas ir specialiąsias apmokestinimo sąlygas, kurios kol kas neįvardinamos.

Savo ruožtu vienas iš svarbiausių Aplinkos ministerijos pasiūlymų – mokestis taršių transporto priemonių vairuotojams.

„Siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir įgyvendinti principą „teršėjas moka“, pakeisti Motorinių transporto priemonių registracijos mokestį į Motorinių transporto priemonių taršos mokestį, nustatyti, mokestį transporto priemonių valdytojams už taršias transporto priemones, kuris būtų mokamas registruojant transporto priemonę pirmą kartą Lietuvoje ir kiekvienais metais už naudojimąsi ja paskatinti naujai įsigyjančius ar keičiančius transporto priemones rinktis tik mažataršę transporto priemonę“, – rašoma ministerijos siūlyme.

Tuo metu tarp Vidaus reikalų ministerijos iniciatyvų – siūlymas susijęs su užsieniečių teisine padėtimi. Vis tik ministerija inicijuojamų įstatymo nuostatų pakeitimų, susijusių su prieglobsčio procedūra, nedetalizuoja.

VŽ informacija

Facebook\\\\\\\'o komentarai
Kokia tavo reakcija?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mes

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus paskelbtas.

Facebook\\\\\\\'o komentarai